„Niepiosenki" Kazik Staszewski

Dostępność: brak towaru
Cena: 39,90 zł 39.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Kosmos Kosmos
Kod produktu: 10

Opis

„Niepiosenki" to zbiór felietonów Kazika Staszewskiego, jednego z najważniejszych polskich twórców przełomu XX i XXI wieku.

Kazika Staszewskiego nikomu przedstawiać nie trzeba – wokalista, autor tekstów i współzałożyciel zespołu Kult, potem również autor płyt solowych i tych nagranych z zespołami KNŻ, Buldog i El Dupa. Znany jest z ostrego języka, bezkompromisowych i często kontrowersyjnych tekstów. To wszystko można znaleźć w zarówno w tekstach Kazika, jak i felietonach, które ukazują się już od przeszło piętnastu lat.

Pierwsze felietony Kazika zaczęto drukować w miesięczniku muzycznym „Tylko Rock”. Potem Staszewskiego można było czytać m. in. w „DVD Kino Domowe”, „Machinie”, dodatku telewizyjnym do „Gazety Wyborczej”, krótko w dziale sportowym „Dziennika”, a ostatnio ponownie w „Machinie”. W książce „Niepiosenki” przedrukowano około 240 tekstów, które zmieściły się na ponad 650 stronach.

Mój wydawca jest złodziejem” czy „Kto kupuje pirackie płyty, ten kutas i niech spierdala – po dwakroć, po trzykroć. NIE MA KLIENTÓW BEZ ZŁODZIEI” - to zdania pochodzące z felietonów Kazika, które wryły się w pamięć, a wręcz weszły do codziennego użycia. Znajdziecie je w zbiorze „Niepiosenki”. Jest tu również (po raz pierwszy w wersji drukowanej!) kontrowersyjny felieton „ZOO jednak działa”, który miał ukazać się w „Gazecie Wyborczej” w czerwcu 2005 roku. Redakcja nie zgodziła się go opublikować, a to doprowadziło do zerwania współpracy. A o co poszło? Kazik jak zwykle ostro potraktował głupotę i małostkowość ówczesnej elity politycznej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl